Rólunk
Dr. Pákó Judit
általános orvos
Dr. Hegedűs Zsolt
ortopéd sebész, egészségpolitikai tanácsadó
Dr. Máté-Horváth Nóra
aneszteziológus szakorvos, coach
Kalmár István
egészségügyi menedzser
Dr. Tóth Judit Mária
általános orvos
Alapítványunkat két orvos és egy egészségügyi menedzsmenttel foglalkozó szakember hozta létre. A magyar egészségügy mindannyiunk által nap mint nap tapasztalható nehézségeire kívánunk a civil szervezetek eszköztárával megoldásokat keresni.
Úgy látjuk, számos olyan probléma okoz gyakori fennakadást a betegellátásban, ami kreatív módon, újszerű projektekkel, ötletekkel és temérdek munkával megközelítve, közös célok mentén történő együttműködések kialakításával megváltoztatható, ezáltal a betegek és az ellátók számára is kézzelfogható eredményeket lehet elérni.
Alapító okiratunkban foglalt céljaink a lakosság és az egészségügyi dolgozók egészségi állapotának javítása és az egészségügyi ellátás körülményeinek, színvonalának emelése. Innovatív szolgáltatások fejlesztése az ellátórendszer hatékonyságának és betegközpontúságának növelése érdekében, és széles körű együttműködés kialakítása az egészségügyi rendszer szereplői között.
Névválasztásunk is ezeket a célkitűzéseket tükrözi: egyszerre fejezi ki a betegek és az ellátórendszer jobbulása iránti elhivatottságunkat.
Dr. Pákó Judit: 2014-ben szerzett általános orvosi diplomát a Semmelweis Egyetemen. A Klinikai Orvostudományok Doktori Iskolájának PhD-hallgatójaként számos hazai és nemzetközi tüdőgyógyászati konferencián tartott előadást, mutatott be posztert. Hazai és nemzetközi szakfolyóiratokban publikált. Külföldi gyakorlatai és részképzései során betekintést nyert több európai és ázsiai kórház betegellátásába, egészségügyi rendszerük működésébe. Szerteágazó tapasztalatokra tett szert mind a hazai, mind a nemzetközi egészségpolitikai környezetben. Dolgozott a magyar közigazgatásban az Egészségügyért Felelős Államtitkárságon, valamint Brüsszelben, Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviseletén az egészségügyi szakdiplomata mellett. Részt vett továbbá állami és EU-s finanszírozású egészségszervezési projektekben valamint a WHO több ellátásfejlesztési projektjében. A hazai egészségügyi ellátás körülményeinek javítása iránti elhivatottsága motiválta az alapítvány létrehozásában.
Dr. Hegedűs Zsolt: 1994-ben diplomázott a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán, majd 1999-ben ortopéd szakorvosi képesítést szerzett. Az elmúlt több, mint 12 évben Angliában dolgozott, ahol évente 700-800 műtétet végzett kiemelkedő minőségi mutatókkal. Jelenleg a Duna Medical Center ortopéd sebész főorvosa. Az értékalapú és betegközpontú egészségügyben hisz, ahol minden a beteg érdekében kell, hogy történjen. Hazatérését is ez motiválta, ennek magyarországi bevezetésért aktívan tevékenykedik, mint a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének alelnöke, az 1001 orvos hálapénz nélkül Facebook csoport egyik vezetője és több egészségpolitikai szervezet tanácsadója. Tudományos előadásokat tartott és számos alkalommal szerepelt a médiában, ahol az értékalapú egészségügy előmozdításáért emelt szót. Talán a legjobban az alábbi cikk mutatja be gondolkodását:
http://medicalonline.hu/eu_gazdasag/cikk/sokan_hazajonnenek__es_minosegi_forradalmat_csinalnanak
Dr. Máté-Horváth Nóra: 2011-ben diplomázott a Semmelweis Egyetemen. Aneszteziológiai szakvizsgáját 2016-ban, orvos-közgazdász diplomáját 2017-ben szerezte. Az egészségügy javításába vetett hitéből adódóan tagja az 1001 orvos hálapénz nélkül mozgalomnak, valamint több, mint két éven át alelnöke volt a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének. Manapság azonban egyre inkább a kommunikáció, az emberi lélektan felé fordult, így jelenleg aneszteziológus orvosként és magánszemélyek számára coach-ként egyaránt dolgozik, valamint küzd a partneri orvos-beteg, orvos-orvos, orvos-nővér kapcsolat kiépítéséért, a paternalista szokások lebontásáért. Gondolkodását az alábbi portré tükrözi a legjobban: https://wmn.hu/ugy/48334-a-mutoben-nem-szamit-vezerigazgato-vagy-e-vagy-takarito-mindenki-egyforman-fel–interju-egy-altatoorvossal
Kalmár István: 2010-ben végzett egészségügyi informatikus menedzserként a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán, majd 2017-ben egészségügyi szakmenedzser mesterdiplomát szerzett az Egészségügyi Menedzserképző Központban. Egészségügyi informatikusként főbb szakterületei az alap- és szakellátási informatikai rendszerek tervezése és szabályozása. Az elmúlt években részt vett több e-egészségügyi projektben, ahol Háziorvosi és Kórházi Információs Rendszerek és alkalmazások fejlesztését koordinálta. Jelenleg a Semmelweis Egyetem Digitális Egészségtudományi Intézetében alkalmazott egészségügyi informatikai rendszerekkel kapcsolatos tantárgyakat oktat egészségügyi szervező hallgatóknak.
Dr. Tóth Judit Mária: 2013-ban diplomázott a Debreceni Egyetemen. Az egyetem alatt egy évet Erasmussal Spanyolországban töltött, majd ösztöndíjasként alapkutatási laboratóriumokban dolgozott a University of Western Ontario (Kanada) és a University of Cambridge Egyetemeken, kutatási eredményeiről nemzetközi publikációk születtek. A diploma megszerzését követően sebészeti majd sürgősségi orvostani szakképzésben vett részt. Az egészségügyi rendszer felépítésének megismerése és jobbításának szándékával az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkárságán dolgozott az Egészségpolitikai Főosztályon referensként 1,5 évig, ahol közigazgatási tapasztalatokra is szert tett, illetve részt vett az ágazati jogszabályok előkészítésben és az egészségpolitikai stratégiaalkotásban. Ez idő alatt az OECD Egészségügyi Bizottságában is képviselte hazánkat. Ezt követően visszatért az orvosi munkához: az Egyesült Királyságban dolgozott osztályos orvosként, így rálátást szerzett az angol egészségügyi rendszer működésére. A hazai egészségügyi rendszer fejlesztése iránti elkötelezettségét mutatja, hogy ugyan GYED-en van, de az Alapítványban való önkéntes tevékenysége mellett jelenleg a Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöki tisztségét is betölti.